13. 5. 2008

Prečo nepíšem

Založil som si blog. Chcel som teda niečo písať. Niečo zo seba vydať, aby si to eventuálne niekto prečítal. A nepíšem.
Včera počas behu som rozmýšľal - a prečo vlastne už skoro mesiac nepíšem ?
Prišiel som k týmto záverom:
Nepíšem preto
- lebo mám pocit, že to nikto nečíta - je mi to síce jedno, ale zase som rád, keď mám nejakú odozvu na svoju prácu
- lebo sú MS v hokeji - ďalšia skvelá výhovorka :-)
- lebo nemám čas - to je síce pravda, ale keď človek chce, nejaký čas si určite nájde
- lebo nemám o čom písať - to je síce tiež pravda, ale keď ...
- lebo už zase trénujem - teda snažím sa behať, ale väčšinou iba to, poriadny tréning - čo to vlastne je ?
- lebo ...
Všetko sú to závažné dôvody.
Avšak keď som tak dobiehal domov, napadol ma ten hlavný dôvod (skôr Dôvod).
Neviem ako ostatní, ale ja najviac píšem vtedy, keď mám nejaké problémy. Vtedy sa potrebujem vyrozprávať. A pred mesiacom som mal problémy. Bol som smutný z nebehania, z km ktoré ako som si myslel, vyšli navnivoč, z ... Potreboval som to zo seba dostať. Nečakal som rady, odpovede.
A blog je na to ideálny.

Preto píšem, keď sa mi chce.
------------------
Počas behu som to mal vymyslené lepšie, ale nenapísal som si to a zabudol :-(

6 komentárov:

Pefo povedal(a)...
Tento komentár bol odstránený autorom.
Pefo povedal(a)...
Tento komentár bol odstránený autorom.
JaRu povedal(a)...

Pefo, ja ta vidim ! Akurat nevidim co si napisal :-(

Pefo povedal(a)...

Dokonca dvakrát:-)...a omylom som to zmazal.Chcel som len toľko,že sa vôbec nemusíš ospravedlňovať ani zdôvodňovať,prečo,že (ne)píšeš do blogu.Tiež som si svoj založil, keď som mal ťažké chvíľky a nemohol som behať.Na to sú blogy fajn,že si do nich môžeš písať čo chceš a kedy chceš,a aj takouto formou je možnosť sa podeliť so skúsenosťami či zážitkami aj s inými.Nakoniec,kto nechce,čítať to nemusí,nie?Držím palce,aby si mal čo najviac príležitosti do svojho blogu písať hlavne o tých pozitívnych zážitkoch.

Anonymný povedal(a)...

...Nemyslim, že nikto nečíta tento blog, len asi málo kto zareaguje. Je to fajn prečítať si vhodné postrehy od skúsených bežcov, aspoň pre nás začiatočníkov...takže aj keď nie často, ale kľudne môžeš sem tam niečo napísať...určite sa nájde pár jedincov, ktorí si to radi prečítajú.Je to zaujímavé čítať o niečom, čo asi prežíva každý bežec počas preteku a aj sa podeliť o podobné pocity. Ja som začal behávať tak trošku viac, až tento rok.Dokonca som začal behať aj BLŽ... ale keď čítam, aké objemy behávaš na tréningoch(a predpokladám, že aj ostatní)...tak si hovorím, či má vôbec význam chodiť na preteky... Ale skúsil som sa premôcť a začal som trošku trénovať...síce nesystematicky, ale nejako treba začať, nie??? takže držím palce. A k tomu preteku v Martine...myslím, že najlepšie je počas behu hlavu úplne vypnúť..total off.. a nad ničím nerozmýšľať.

PS: a uz som s behaním aj skončil, pretoze deň po gabčíkovi som si zlomil členok:(. Tak ak môžem poprosiť, ak máš skúsenosti s podobným úrazom, mohol by si napísať niečo o rehabilitácii po úrazoch členkov.Alebo poradiť dáke zázračné bylinky:))) Myslím, že u bežcov sa vyskytujú dosť často. Ďakujem. peter tomaník

JaRu povedal(a)...

Tak zlomený členok som ešte nemal.
Ale skús pozrieť na behej.com do sekcie Fórum a tam je Zdravie.

Skoré uzdravenie a potom veľmi pomaly ...

PS.
Čo sa týka tých km, keď som bol v tvojom veku, behal som maximálne 80-100km za mesiac, bohužiaľ. Teraz, ak sa chcem udržať na nejakej úrovni, musím zvyšovať objemy.